Це зумовлено безліччю чинників:

  • поганою екологією;
  • відсутністю звички піклуватися про своє здоров'я і дієвих програм профілактики;
  • високою емоційністю та шаленим ритмом сучасного життя.

Ну а головна проблема, яка спричиняє на різних життєвих етапах хвороби молочних залоз у жінок, це постійна перебудова організму.

Важливо: Молочні залози є гормонозалежним органом. Коливання балансу гормонів під час статевого дозрівання, грудного вигодовування, клімаксу серйозно позначаються на здоров'ї жінки. Не варто забувати і про те, що в різні дні менструального циклу гормональний фон змінюється. І так із місяця в місяць.

Виходить, що жіночий організм перебуває в постійній зоні ризику початку різних патологічних процесів. І якщо їх не виявити вчасно, не почати адекватне лікування, ситуація може набути вкрай серйозного характеру.

Щоб виключити наявність патологій або "зловити" хворобу молочної залози на початковій стадії розвитку, важливо регулярно відвідувати мамолога, проходити планове профілактичне обстеження. Ці заходи мають превентивний характер і дають змогу запобігти біді.

У Харкові отримати висококваліфіковану послугу з профілактики, діагностики на ранніх стадіях і лікування захворювань молочної залози пропонує медичний центр "Перша Мамологія". Спеціалізована клініка має колосальний досвід, напрацьовані стратегії та сучасне технічне забезпечення, щоб гарантувати відвідувачкам і пацієнткам міжнародний рівень сервісу та найуважніше ставлення.

Небезпека захворювань молочної залози

Більшість захворювань молочної залози на ранніх стадіях протікає без симптомів. Жінки часто не знають про небезпеку, що загрожує, не поспішають на прийом. І лише коли симптоми стають очевидними, загрозливими, прийнято звертатися до лікаря. При цьому через гормональну залежність органа патології мають властивість перетікати у важчу стадію, і навіть у рак. Як наслідок - інвалідність і навіть летальний результат.

Але ж своєчасна консультація мамолога могла б запобігти розвитку хвороби. Адже рак молочної залози, діагностований на ранній стадії, виліковується в 94% випадків. Тому складно переоцінити профілактичні візити до лікаря-мамолога.

Основні причини захворювань молочних залоз

Захворювань молочної залози досить багато. Деякі розвиваються на тлі неправильного грудного вигодовування, інші є супутниками гінекологічних хвороб (патології матки, придатків, яєчників). Вони можуть бути інфекційного характеру і з'являтися через неправильну гігієну молочних залоз. Але не варто забувати, що коливання гормонального фону є основним провокувальним фактором. Тому пацієнтам призначається лабораторне дослідження панелі гормонів.

Важливо: Не рідкість, коли через порушення в організмі балансу гормонів естрогену і пролактину діагностується гінекомастія (збільшення грудної залози) у чоловіків) і дітей. Лікування патології спрямоване на нормалізацію гормонального фону.

До інших важливих причин розвитку хвороб молочної залози (МЗ) слід зарахувати вірус папіломи людини, травми м'яких тканин грудей і спадковий фактор. Кілька слів про останній. Генетична схильність означає, що якщо у жінок по материнській лінії були діагностовані захворювання молочних залоз, то з високою ймовірністю патологія розвинеться у дитини.

Хочете дізнатися, які заходи допоможуть уникнути цього? Звертайтеся за консультацією до "Першої мамології". Лікар-мамолог проведе компетентну консультацію, направить на необхідний комплекс обстежень, призначить лікування.

Види захворювань молочної залози

Усі хвороби молочної залози можна умовно розділити на інфекційні та фізіологічні.
Зупинимося на найчастіших захворюваннях:

  • Мастопатія - патологічний стан, спричинений гормональними збоями. Дифузна мастопатія вражає тканини всього органу. Вузлова форма захворювання проявляється появою ущільнень. Ця форма патології може призвести до раку грудей. Діагностується фіброзно-кістозна мастопатія за допомогою УЗД, пальпації, за необхідності підтвердження - мамографії.
  • Кіста молочної залози являє собою порожнину з рідиною. Сучасні апарати ультразвукової діагностики, якими обладнані кабінети МЦ "Перша мамологія", дають змогу виявляти кістозні порожнини від кількох міліметрів. А система безпечної пункції кісти дає можливість швидко і безболісно отримувати матеріал для цитологічного дослідження вмісту.
  • Галактоцеле - молочна кіста, яка з'являється в період грудного вигодовування за тривалої закупорки молочної протоки.
  • Галакторея - виділення грудного молока із сосків, не пов'язане з ГВ. Причина патології криється в підвищеному пролактині - гормоні, який у нормі запускає і підтримує лактацію. А поза періодом годування стимулює затримку рідини в протоках молочних залоз.
  • Фіброаденома - утворення доброякісного характеру, що розвивається в тканинах молочної залози. Хірургічне лікування проводиться в разі збільшення утворення в розмірі. Одну з форм хвороби, листоподібну фіброаденому, обов'язково видаляють, оскільки високий ризик переродження в саркому.
  • Ліпома - утворення з жирових клітин, що утворюється в жировій клітковині молочної залози. Тільки великі, стрімко зростаючі жировики бажано видаляти хірургічно.
  • Внутрішньопротокова папілома - утворення, спричинене вірусом папіломи людини, що росте всередині молочної протоки. Діагностується захворювання клінічно, за мазком виділень із соска, а також контрастною рентгенографією. Внутрішньопротокова папілома обов'язково видаляється, оскільки утворення іноді важко відрізнити від протокової карциноми.
  • Лактаційний мастит - ускладнення, спричинене лактостазом (застоєм грудного молока під час грудного вигодовування). Запалення тканини молочної залози за відсутності адекватного лікування призводить до абсцесу (порожнини з гноєм). Лікування в цьому випадку тільки хірургічне.
  • Жировий некроз - патологія, що виникає через травму грудей або на місці нелікованого запалення.
  • Рак Педжета - злоякісне ураження соска молочної залози, ареоли. Онкологічне захворювання призводить до руйнування сосково-ареолярного комплексу й утворення на його місці виразок.

Будь-яке з цих захворювань вимагає обов'язкового звернення до мамолога і лікування. Відвідуйте лікаря з метою профілактики й уважно стежте за станом молочних залоз між візитами в клініку, щоб не пропустити перші тривожні симптоми.

Коли не можна відкладати візит до лікаря?

Негайна діагностика молочних залоз потрібна за таких станів:

  • болю в грудях, відчуття розпирання, тяжкості, печіння;
  • виявленні ущільнень під час самообстеження;
  • зміну розміру, форми, контурів молочної залози;
  • виділеннях із соска, не пов'язаних із лактацією.

Ці ознаки хвороби молочної залози у жінок не єдині. І навіть при дискомфорті обов'язково зверніться до лікаря. Коли справа стосується здоров'я, краще перестрахуватися, ніж проігнорувати "внутрішні дзвіночки".

Методи діагностики захворювань МЗ

Молочна залоза - орган, який складається зі сполучної, залозистої та жирової тканини, пронизаний молочними протоками, кровоносними судинами. Щоб отримати повноцінну картину стану здоров'я грудей, проводиться кілька досліджень:

  • Візуальний огляд, пальпація.
  • УЗД молочних залоз для вивчення структури тканин, виявлення ущільнень, вузлів, утворень.
  • Біопсія з гістологією - лабораторні аналізи зразків біоматеріалів, отриманих шляхом пункції.
  • Мамографія - рентгенографічне дослідження, що доповнює ультразвуковий метод і дає змогу відрізнити утворення молочної залози.


Важливо: Багато жінок не поспішають звертатися до лікаря, оскільки проводять самостійну діагностику вдома і впевнені, що тримають ситуацію під контролем. Однак неможливо розрізнити мастопатію і злоякісну патологію за допомогою акуратного промацування молочних залоз у домашніх умовах. Тому самостійний контроль не виключає обов'язкове відвідування лікаря-мамолога раз на рік для жінок усіх вікових категорій з метою профілактики. А при появі тривожних симптомів - негайно!

Лікування хвороб МЗ

Лікування захворювань молочної залози проводиться медикаментозно, хірургічно, комбінованими методами. Спосіб, техніка і зона впливу під час операції, дозування і перелік препаратів залежать від виду патології, від причин хвороби і клінічних проявів.

Важливо: Навіть якщо вам поставили діагноз, не варто панікувати. Сучасна медицина має в арсеналі низку ефективних протоколів, що дають змогу ефективно лікувати хворобу - побороти її або домогтися стійкої ремісії.

Переваги діагностики та лікування в МЦ "Перша Мамологія"

Єдиний вузькоспеціалізований медичний центр у Харківському регіоні "Перша мамологія" запрошує мешканок Харкова і всієї України пройти комплексну діагностику захворювань молочних залоз і за необхідності пройти лікування.

Клініка обладнана сучасним обладнанням. У нас ви можете здати аналізи, пройти УЗД. Прийом ведуть висококваліфіковані фахівці. Записатися на прийом на зручний для вас час ви можете за контактним телефоном.